Konferencia sa uskutoční v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave. Knižnica je situovaná priamo v srdci historickej Bratislavy, v tesnej blízkosti všetkých známych bratislavských pamiatok, akými sú Primaciálny palác, Hlavné námestie, Slovenské národné divadlo, Reduta, korunovačný Dóm sv. Martina, Mirbachov palác, Michalská veža či Stará radnica. Hlavný vchod do Univerzitnej knižnice sa nachádza na Ventúrskej ulici č. 11

Možnosti dopravy na miesto konferencie

Najlepšie možnosti dopravy k miestu konania konferencie sú z Hlavnej stanice električkou č. 1 na Námestie SNP a potom peši cca 5 – 7 minút ku knižnici. Môžete sa odviezť električkou aj na zastávku Blumentál (3.zastávka od stanice) a prestúpiť následne na linku č.4 smerujúcu na Chatam Sofer. V takom prípade je potrebné vystúpiť na zastávke Kapucínska a odtiaľ peši do centra mesta. Vchod do univerzity je vzdialený zhruba do 5 minút pohodlnej chôdze.  Tiež je možné na zastávke Blumentál prestúpiť na linku č.3 smerujúcu na Námestie SNP.

Zo železničnej stanice Petržalka: autobusom č. 99, výstup na zastávke Farského, prestup na električku č. 1, výstup na zastávke Šafárikovo námestie, potom peši krížom cez centrum mesta na Ventúrsku ulicu.

Pre cestovanie v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy v Bratislave vám bude z Hlavnej stanice aj zo stanice Petržalka  stačiť 30 minútový cestovný lístok, ktorý je prestupný a teda platí v danom čase na všetkých linkách.

Ak sa chystáte na konferenciu automobilom, je potrebné mať na pamäti, že konferencia sa koná v historickom centre mesta, kam je vstup automobilov zakázaný a preto bude potrebné nechať auto na niektorom z blízkych platených (Kamenné námestie, Garáž Centrum, Parkovisko Opera) alebo zaparkovať zdarma na niektorom zo vzdialenejších parkovísk (Tesco Zlaté Piesky, OC Galéria Lamač, Bory Mall Lamač a iné), nachádzajúcich sa v blízkosti obchodných centier na všetkých vstupoch do mesta a následným využitím prostriedkov mestskej hromadnej dopravy smerujúcich do centra mesta.

Z letiska Bratislava: autobusom č. 61, výstup na zastávke Račianske mýto, prestup na električku č. 3, výstup na zastávke Námestie SNP, potom peši krížom cez centrum mesta na Ventúrsku ulicu.

Z letiska Viedeň-Schwechat: nástup na zastávke Slovak Lines, Flixbus alebo RegioJet pred hlavným letiskovým terminálom, výstup na autobusovej stanici pod Novým mostom odtiaľ peši  na Ventúrsku ulicu (cca 3 – 5 minút).

Z autobusovej stanice Mlynské Nivy: autobusom č. 70, výstup na zastávke Malá scéna, peši na Šafárikovo námestie a krížom cez centrum mesta na Ventúrsku ulicu.

Dunajský prístav je od Univerzitnej knižnice vzdialený iba pár minút chôdze (cca 3 – 5 minút).